salamisol@gmail.com

Πρόγραμμα του 4th Spring International Bellydance Competition & του Oriental Show (Κυριακή 17 Μαρτίου)!!

unnamed2

 

4th Spring International Bellydance Competition
Πολυχώρος Άννα & Μαρία Καλουτά – Δήμου Αθηναίων

 ΚΥΡΙΑΚΗ 17 ΜΑΡΤΙΟΥ 2019 

Οι συμμετοχές έκλεισαν, και ξεπέρασαν κάθε προηγούμενο!
Σας ευχαριστούμε θερμά για την αγάπη και την εμπιστοσύνη
που δείξατε στον ετήσιο διαγωνισμό μας!

Φέτος θα δείτε 164 ΜΟΝΑΔΙΚΕΣ ΕΜΦΑΝΙΣΕΙΣ πάνω στη σκηνή
από διαγωνιζόμενες όλων των ηλικιών και των επιπέδων!

O Διαγωνισμός θα αρχίσει ακριβώς στις 11.00 και θα έχει συνεχή ροή.
Για τον λόγο αυτόν, θα πρέπει να είστε όλοι σε ετοιμότητα και να προσέλθετε (ιδιαίτερα όσοι διαγωνίζεστε στο 1ο μέρος) το αργότερο στις 10.00 στον Πολυχώρο Άννα & Μαρία Καλουτά – Δήμου Αθηναίων ώστε να αρχίσει η προετοιμασία.

Γενικά η προσέλευση όλων των Διαγωνιζομένων ορίζεται από τις 10.00 – 15.00.

Κατόπιν καταμέτρησης των συμμετοχών η σειρά εμφάνισης, οι τελικές κατηγορίες και το πρόγραμμα διαμορφώνονται ως εξής:

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΥ
Α΄ ΜΕΡΟΣ
11.00 – Έναρξη Διαγωνισμού – Παρουσίαση της Κριτικής Επιτροπής

  1. Bellydance Kid Star of the Year 2019
  2. Bellydance Kid Duet of the Year 2019
  3. Bellydance Kid Group of the Year 2019
  4. Bellydance Teen Star of the Year 2019 (Beginners)
  5. Bellydance Teen Star of the Year 2019 (Advanced)
  6. Bellydance Rising Star of the Year 2019 (Beginners)

Διάλειμμα 15  λεπτών – (περίπου 14:00)
Β΄ ΜΕΡΟΣ
7) Bellydance Rising Star of the Year 2019 (Advanced)
8) Bellydance Lady Star of the Year 2019
9) Drum Solo Star of the Year 2019
10) Fantasy Fusion Bellydance Star of the Year
11) Bellydance Star of the Year 2019 (Professionals)

Διάλειμμα 15 λεπτών – (περίπου 17:00)
Γ΄ ΜΕΡΟΣ
12) Bellydance Teen Duet of the Year
13) Bellydance Adult Duet of the Year
14) Bellydance Teen Group of the Year 2019
15) Bellydance Adult Group of the Year 2019 (Beginners)
16) Bellydance Adult Group of the Year 2019 (Advanced)
17) Tribal Fusion Teen Star of the Year 2019 (Advanced)
18) Tribal Fusion Rising Star of the Year 2019 (Advanced)
19) Tribal Fusion Group of the Year 

Διάλειμμα – (περίπου 19:00)

19:30 * Ανακήρυξη Νικητών, απονομή Μεταλλίων, Τροπαίων και Δώρων
            *  Κλήρωση Κρουαζιέρας για το κοινό

20:00      * FASHION SHOW Oriental με ρούχα της εταιρείας Yara Dagher – Orientalwear Design
              * FASHION SHOW Tribal με ρούχα της εταιρείας Kalypso – Dance Costume Design

ΚΛΗΡΩΣΗ: ΚΡΟΥΑΖΙΕΡΑ ΣΤΟΝ ΑΡΓΟΣΑΡΩΝΙΚΟ ΓΙΑ ΤΟ ΚΟΙΝΟ!

Αγαπημένο μας κοινό,

Φυλάξτε με προσοχή τα αποκόμματα των εισιτηρίων της εισόδου!

Μετά την ανακήρυξη των νικητών του 4ου Διεθνούς Διαγωνισμού Bellydance και πριν την έναρξη του show, θα πραγματοποιηθεί κλήρωση με τα αποκόμματα των εισιτηρίων των θεατών!

Ο τυχερός λαχνός κερδίζει 1 μονοήμερη κρουαζιέρα για 2 άτομα στον Αργοσαρωνικό (Ύδρα-Πόρος-Αίγινα) με ζωντανή μουσική, φαγητό και διασκέδαση!

*Στην κλήρωση συμμετέχουν όλοι οι θεατές που είναι παρόντες. Σε περίπτωση απουσίας του τυχερού, η κλήρωση θα επαναληφθεί.

alla-Μega-Oriental-Show2-spnsrΠΡΟΓΡΑΜΜΑ SHOW
Α΄ ΜΕΡΟΣ
  1. «Alf Leyla Wa Leyla” Χορεύουν: Δημητράτου Άννα, Ναθαναηλίδου Αγγελική , Παγώνη Φαίη, Σούρδα Κατερίνα,  Χατζηπαναγιώτη Μαρία-Ειρήνη
  2. «Gypsy Style Bellydance Χορεύει η Γιουλίνα Δασκαλοπούλου
  3. «Hob Eih Χορεύει η Γιάννα Σπανού
  4. «Black Aquarium” Χορεύει η Ελισάβετ Δακουτρού
  5. Χορεύει η Ιζαμπέλα Καρκαρασβίλι
  6. “Φύλαγε τα ρούχα σου για να’χεις τα μισά!” Χορεύουν οι Κουμπάρες
  7. «Ederlezi ”  Χορεύει ο Νίκος Μάλεκ
  8. «Fantasy Fusion Bellydance Επιμέλεια: Ντία Πιλάτου Χορεύει η ομάδα Bellygirls από το Βόλο
  9. “Tribal Fusion Bellydance” Χορεύει η Φένια Μπότση
  10. «Bounce” Χορογραφία: Ελισσάβετ Δακουτρού Χορεύουν: Ελισάβετ Δακουτρού, Αγγελική Τρικόγια, Μαρία Φαλιακάκη
  11. «That’s Freedom” Χορεύει η Άννα Δημητράτου
  12. ALLA KUSHNIR
Διάλειμμα 10 λεπτών
Β΄ ΜΕΡΟΣ
  1. Νικήτρια Διαγωνισμού Bellydance Star of the Year 2019
  2. Νικητήριο Γκρουπ Διαγωνισμού Bellydance Adult Group of the Year 2019
  3. Νικήτρια Διαγωνισμού Tribal Fusion Group of the Year 2019
  4. “Tribal Fusion Bellydance ” Χορεύει η Καλυψώ
  5. “Iraqi” Χορεύει η Samira Masreya
  6. Χορεύει η Yara Dagher από την Συρία
  7. Χορεύει η Ντία Πιλάτου
  8. «Keda RaqsaDynamic intro” Χορεύει η Νέλλυ Γλυκιώτη
  9. Magnunas. Διδασκαλία – Συντονισμός: Μaria  Magdalene. Χορεύουν:Μπραχιμάι Σιντορέλα, Πρίτσα Μαρία, Σούρδα Κατερίνα,  Σοφιανού Σύλβια, Χατζηγιάννη Μαρία, Χατζηπαναγιώτη Μαρία-Ειρήνη
  10. ALLA KUSHNIR
(Τέλος Παράστασης)

 

About the Author

Related Posts

Leave a Reply

*